Czy powinnam brać jakieś leki obniżające ciśnienie lub dodatkową dawkę leku?

Dzień dobry, po podaniu zastrzyku w łokieć lekiem diprophos, wzrosło mi ciśnienie krwi. Jestem osobą niskociśnieniową tzn rano mam ciśnienie ok 95/55 po południu ok 115/70. Teraz rano ok 122/80 a po południu ok 139/90. Mam dodatkowo bóle głowy i czuję ciepło na policzkach. Czy powinnam brać jakieś leki obniżające ciśnienie? Czy powinnam też przyjąć pozostałe dawki leku diprophos (6,43 mg 2,63 mgl/ml) - mam przepisane 5 zastrzyków w odstępie co 2 tygodnie. Dziękuję z góry za odpowiedź.

Proszę skontaktować się z lekarzem POZ. Proszę także założyć dzienniczek monitorowania ciśnień. Powinna Pani także regularnie oznaczać stężenie glukozy we krwi. Jeżeli ciśnienie tętnicze będzie w kolejnych pomiarach wykazywać trend wzrastający, lekarz na pewno rozważy leczenie farmakologiczne. Nie napisała Pani z jakiego powodu podawany jest Diprophos, dlatego nie umiem odnieść się do pytania o konieczność dalszego stosowania.

Wskazana konsultacja z lekarzem prowadzoncym z powodu opisanych przez Panią objawów.

Proszę pamiętać , że pomiar cisnienia tętniczego to nawyk, który powinien mieć kazdy chorujący na niedociśnienie lub nadciśnienie. Każdy pomiar powinien być skrupulatnie zanotowany w dzienniczku. Warto też notować dodatkowe informacje, które Pani zdaniem mogły wpłynąć na wynik pomiaru ciśnienia, a więc stres, wysiłek fizyczny, wypita kawa bądzinne napoje zawierajace kofeinę, przyjete leki, spadek samopoczucia, nietypowe objawy (np. ból głowy, zaburzenia widzenia) lub niepokojące objawy i dolegliwości.

Czy wie Pani, że zbyd niskie cisnienie krwi można z powodzeniem leczyć naturalną dietą?

Proszę na ten temat porozmawiać z lekarzem prowadzacym lub z dietetykiem klinicznym na pewno pomogą Pani również od strony dietetycznej.

Pamiętać o nawodnieniu, o piciu ok. 1,5 litra płynów dziennie oraz o aktywności fizycznej - spacery, przysiady, jazda rowerem. To także wpływa na odpowiednią pracę układu krwionośnego.

Pozdrawiam i życzę zdrowia