Czy powinnam brać leki na obniżenie glukozy na czczo?

Witam serdecznie .Moje pytanie brzmi- czy przy BMI34 /talia 114 cm/i podwyzszonej glukozie na czczo np. wyniki 114, 113, 107, 121, 116, 108 /itp./trudności w obnizeniu wagi ciała mimo diety i niewielkiego wysilku / spacer z kijkami-mam 71lat/ powinnam brać leki na obnizenie glukozy na czczo? Lekarz pierwszego kontaktu zaleca tylko diete i ruch, co w moim przypadku po prostu nie działa. Dziękuje za odpowiedż.Pozdrawiam.Kazimiera

Szanowna Pani, należy w takim razie ponownie udać się do lekarza rodzinnego, który w tym przypadku może przepisać lek hipoglikemizujący. Pozdrawiam