Czy powinnam brać tabletki do końca czy zmienić cykl ich brania?

Witam! Ostatnio byłam zabiegana i przez nieuwagę zapomniałam o przyjęciu dwóch tabletek, tj. z piątku i soboty, a dzisiaj jest niedziela. I wlaśnie dzisiaj wystąpiło u mnie krawienie (tydzień przed czasem, a tabletki mam do wtorku). Czy powinnam mimo to brać tabletki do końca czy dzisiaj już nie brać i zmienić cykl ich brania? Mieszkam teraz za granicą i nie mam możliwości pójścia z tym do lekarza. Bardzo proszę o pomoc!

Witam. W tej sytuacji należy potraktować piątek jako pierwszy dzień 7 dniowej przerwy a krwawienie jako krwawienie z odstawienia. Proszę zacząć nowe opakowanie tabletek w piątek 24.05. Ochrona antykobcepcyjna będzie zachowana.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Proszę potraktować te pominięte tabletki jako dwa dni przerwy. Kolejnych nie przyjmować i po upływie jeszcze 4 dni zacząć nowe opakowanie.