Czy powinnam ignorować zachowania siostry?

Moja siostra, na ogół myśli, że wie najlepiej i za każdym razem robi to samo, kiedy ktoś ma inne zdanie niż ona, zaczyna tą osobę ignorować (nie odpisuje/blokuje). Tym razem podczas sprzeczki zwróciłam jej uwagę, że sama nie stosuje swoich złotych rad, więc obraziła się na mnie i nie mam z nią kontaktu. Pytanie moje brzmi: jak się przestać przejmować tym co myśli/jej zachowaniem? Czy też powinnam ją ignorować?

Warto przyjrzeć się, dlaczego Pani zależy na akceptacji siostry? I dlaczego trudno jest akceptować różnice (odmienne zdania w jakimś temacie)? Często zmiana wewnątrz siebie, w zaakceptowaniu tego, że ludzie- nawet bliscy- bardzo różnią się między sobą i nie dogadują w pewnych obszarach, przy czym w innych jednocześnie rozumieją się świetnie, bardzo pomaga w układaniu relacji. Jeśli siostra uważa, że wie najlepiej, ma do tego prawo. Choć Pani ma prawo uważać i postępować inaczej. Ostatecznie każda z Was poniesie konsekwencje swoich decyzji i działań. A doświadczenie bywa najlepszym nauczycielem.
Jeśli trudności są szersze lub dotyczą większej liczby ludzi/członków rodziny- warto skonsultować się z psychologiem rodzinnym.

Ignorowanie to prawdopodobnie nie jest najlepszy sposób na wasze trudne relacje. Warto przyjrzeć się z jakiego powodu wasz kontakt wygląda tak, a nie inaczej. Żeby jednak dokładniej to zobaczyć potrzebny byłby kontat z terapeutą, który pomoże w zbadaniu np. relacji w całej Pani rodzinie. Nie wiem czy może Pani zupełnie przestać przejmować się siostrą, ale na pewno osiągalne jest to aby nauczyć się odróżniać to, na co ma Pani wpływ, od tego na co wpływu Pani nie ma, a to już duża ulga w relacji z ważną, bliską osobą.
Pozdrawiam.