Czy powinnam karmić dziecko w nocy?

witam, mam roczną córeczkę do 10,5 msc była karmiona piersią (budziła się w nocy tylko raz).Obecnie dostaje bebilon pepti i budzi się 4 lub 5 razy w nocy, ale je tylko raz. Zasypia o 21 a budzi się o 22 z płaczem, później jeszcze 2 razy do 24 a następnie około 3 - 5 rano, wtedy dostaje mleko(nie spi wówczas godzinę).Temp jest ok, nie chce pic. Chciałabym się dowiedzieć czy powinnam karmić ją w nocy i dlaczego budzi się tak wiele razy? Córeczka śpi w dzień 2 x1 godz, boję się, że ma za mało snu.

Milena Lubowicz

Powodów budzenia może być bardzo wiele, trudno mi jednoznacznie odpowiedzieć. Dziecko może być głodne, spragnione, może mu być zbyt gorąco, mieć zły sen, mokrą pieluszkę lub po prostu chcieć się bawić. Proszę dziecko uważnie obserwować, próbować reagować na potrzeby, a na pewno z czasem tych wybudzeń będzie mniej. Można też spróbować wprowadzić tylko jedną, ale dłuższą drzemkę w dzień.
Pozdrawiam