Czy powinnam nosić okulary przed komputerem?

Byłam dziś na badaniu wzroku u optyka i stwierdzono wadę 0 0. Jednak zapytałam o okulary przed komputerem czy może to powinnam powiedzieli że tak. Jednak czy na pewno? Czytałam opinie w internecie że optycy są za noszeniem okularów przed monitorem a okuliści odradzają jak się nie ma wady wzroku. Jaka jest prawda?

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli nie ma pani wady wzroku noszenie okularów nie ma sensu. Może nawet w pewnych okolicznościach pogorszyć ostrość wzroku.