Czy powinnam odstawić lek lub zmniejszyć jego dawkę?

Dzien dobry od tygodnia przyjmuje siofor w dawce 850 rano i tyle samo wieczorem mam insulinoopornosc do poki przyjmowalam tylko rano 850bylo wszystko dobrze na ta chwile moj problwm polega na tym ze co zjem lub wypije mam od razu biegunke czy powinnam odstawic lek lub zmniejszyc jego dawke???

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Proszę zmniejszyć dawkę na pół tabletki przez tydzień i po tygodniu i ustąpieniu objawów spróbować zwiększać dawkę stopniowo (na zmianę pół tabletki, następnego dnia cała, następnego pół) i tak przez tydzień. Od kolejnego tygodnia brać już dawkę pełna. Pozdrawiam.