Czy powinnam odstawić tabletki z żelazem?

Witam z powodu niedoboru zelaza doktor przepisala mi ferrum lek tabletki (zelazo) biore drugi dzien 2x1 tabletka i dostalam biegunke i bole brzucha oraz krecenie w jelitach czytajac ulotke jest napisane ze sa to czeste przypadki . Moje pytanie czy isc do doktor o zmiane tabletek ? Dodam ze jestem hipohondryczka potwierdzona przez lekarzy :) byc moze ze za duzo sobie laduje do glowy i mam lek stres przed niedoborem zelaza ;)

Lek. Paweł Szadkowski

Pani dolegliwości są częstym działaniem niepożądanym ww. leczenia. Jeśli w przeciągu kilku dni nie zaobserwuje pani poprawy może pani udać się do lekarza prowadzącego w celu rozważenia zmiany preparatu.