Czy powinnam odstawić witaminy w ciąży?

Witam jestem w 12 tygodniu ciazy lekarz zalecil mi branie gyno-Tardyferon 2x dziennie z powodu niskiego zelaza dodatkowo biore witaminy pregna plus . Zaczelam robic czarne stolce i pojawil sie niepokoj. Czy moze powinnam odstawic witaminy albo brac tylko jedna tabletke zelaza? Prosze o odpowiedz poniewaz wizyte u ginekologa mam dopiero w kwietniu.

Lek. Paweł Szadkowski

Czarne stolce są typowe w trakcie suplementacji doustnej żelaza, nie należy się tym nadmiernie niepokoić. Jeśliby miałaby pani nasilone dolegliwości żołądkowo-jelitowe warto udać się do lekarza prowadzącego w celu odpowiedniej modyfikacji leczenia.