Czy powinnam odstawić Xylometazolinę?

jestem w ciąży, najprawdopodobniej w 3-4 tyg (od zapłodnienia). Jestem uzależniona od xylometazoliny. Nie potrafię bez nich oddychać.Odkąd dowiedziałam się o ciąży zakrapiam tylko jedną dziurkę, 1 aplikacja, roztwór 1%. Czy to jest bardzo duża dawka? Czy powinnam je bezwzględnie odstawić ze względu na dobro dziecka?

Witam, powinna Pani odstawić, jednak radziłbym się z tym zgłosić do laryngologa i psychoterapeuty bo odstawienie tego leku nie jest łatwe. W ostateczności może Pani do mnie przyjechać na hipnoterapię do Warszawy, Ale to w ostateczności.
Pozdrawiam serdecznie