Czy powinnam oduczyć roczną córkę ssania piersi w nocy?

Witam. Moja coreczka ma rok i dwa miesiace i ciage ssie w nocy piers. Czy powinnam ja zaczac juz oduczac od nocnego podjadania? czy tez poczekac az sama zdecyduje,ze juz nie bedzie chciala ssac piersi? Z gory dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam!

Milena Lubowicz

Wszystko zależy od Pani. Dziecko jest już w takim wieku, że można oduczać jedzenia w nocy, może Pani przestawić dziecko na karmienie mieszane i na noc podawać butelkę z mlekiem modyfikowanym. Oczywiście jeżeli jest Pani wygodnie dziecko karmić piersią, nie ma do tego medycznych przeciwwskazań. Proszę też pamiętać, że im starsze dziecko, tym trudniej może być oduczyć karmienia piersią.
Pozdrawiam