Czy powinnam poddać się konizacji szyjki macicy, zanim poznam wynik biopsji?

Witam.Zrobiłam pod koniec grudnia cytologię, wyszła nieprawidłowa, wysoki poziom dyskariozy.Moje pytanie brzmi czy powinnam poddać się konizacji szyjki macicy zanim poznam wynik biopsji( pobranej podczas kolposkopii ) ?Nadmienię, że doktor w UK zaproponował mi konizację szyjki macicy podczas kolposkopii, na co sie nie zgodziłam, więc zrobił zabieg kolposkopii z biopsją bez znieczulenia i nalega na konizację bez zapoznania się z wynikiem biopsji. Co mam w tym wypadku postanowić ? Dziękuję za odpowiedż. A

Lek. Paweł Szadkowski

Radzę czekać na wynik biopsji. Jeśli okaże się on niekorzystny, sama konizacja może nie wystarczyć i będzie konieczny kolejny zabieg. Na wynik biopsji czeka się 2 tygodnie, więc nie jest to długo.