Czy powinnam poddać się operacji?

Co mam zrobić bo nie wiem czy poddać się operacji czy nie koniecznie. Opis badania: Wątroba o prawidłowej echostrukturze, powiększona w osi długiej 17 cm, bez zmian ogniskowych. Drogi żółciowe nie poszerzone. Pęcherzyk żółciowy cienkoscienny z konkrementami. Trzustka o prawidłowej echostrukturze. Śledziona prawidłową. Obie nerki wielkości odpowiedniej bez konkrementow i cechzastoju. W lewej nerce zdwojony układ Wielichowo - miedniczkowy. Aorta brzuszna prawidłowej szerokości. Pęcherz moczowy gladkoscienny. Dodam że nie mam ataków bólowych. Czy jeżeli nie mam ataków bólowych czy też powinnam się poddać operacji

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli nie ma Pani żadnych objawów, nigdy nie było ataku kolki, nie musi się Pani poddawać operacji. Co prawda opis nie podaje dokładnie wielkości kamieni - duże kamienie >1cm są wskazaniem do usunięcia pęcherzyka.