Czy powinnam pójść do lekarza czy poczekać na miesiączkę?

Witam! Jestem dziewicą i nie współżyje. Mój cykl miesiączkowy trwa około 30-33 dni. W 10 dniu bieżącego cyklu pojawiło się u mnie delikatne brązowe plamienie z pochwy. Następnie było bardziej intensywne, czasem też plamiłam słabiej/mocniej krwią. Upławy utrzymywały się ponad 2 tygodnie, ustały 2 dni przed okresem. Okres spóźnia mi się 3 dni. Kilka miesięcy temu spóźnił mi się ponad 2 tygodnie, ale podejrzewałam, że to z powodu przemęczenia. Czy powinnam pójść do lekarza, czy poczekać na miesiączkę?

Szanowna Pani, myślę że warto udać się do lekarza, aby wykluczyć zaburzenia hormonalne