Czy powinnam przy następnym opakowaniu zrobić 7 dni przerwy?

Od kilku miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne np w sobotę kończę i za tydzień w sobote zaczynam czyli robię 6 dni przerwy a nie 7. Czy powinnam przy następnym opakowaniu zrobić 7 dni przerwy czy stosować tak jak dotychczas?

Lek. Paweł Szadkowski

Zawsze należy zaczynać opakowanie w ten sam dzień i o tej samej godzinie. Proszę sobie ustalić dany dzień i robić 7- dniową przerwę.