Czy powinnam się martwić takim opisem RTG płuc?
Witam, kilka dni temu miałam robione badanie rtg płuc. W opisie dostałam informację o drobnych guzkach pozapalnych w miąższu obu płuc. Poza tym, 'płuca bez zmian ogniskowych, z cechami obwodowego rozdęcia'. Czy powinnam się martwić? Jaka może być tego przyczyna? Dodam, że nie palę papierosów, a około 1,5 roku temu miałam wykonywane również rtg płuc, które wyszło wzorowo.

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Arkadiusz Joks Pulmonologia
60 poziom zaufania
Pulmonolog powiniem porownac oba RTG, bo opis opisowi nierowny, a zdjecia moga byc identyczne. Guzkami pozapalnymi nie powinna sie Pani martwic, ale od tego jest TK, RTG w tym wypadku to chyba za malo. Lepiej pojawic sie w poradni i zweryfikowac opis.