Czy powinnam się martwić takim opisem RTG płuc?

Witam, kilka dni temu miałam robione badanie rtg płuc. W opisie dostałam informację o drobnych guzkach pozapalnych w miąższu obu płuc. Poza tym, 'płuca bez zmian ogniskowych, z cechami obwodowego rozdęcia'. Czy powinnam się martwić? Jaka może być tego przyczyna? Dodam, że nie palę papierosów, a około 1,5 roku temu miałam wykonywane również rtg płuc, które wyszło wzorowo.

Arkadiusz Joks Pulmonologia

Pulmonolog powiniem porownac oba RTG, bo opis opisowi nierowny, a zdjecia moga byc identyczne. Guzkami pozapalnymi nie powinna sie Pani martwic, ale od tego jest TK, RTG w tym wypadku to chyba za malo. Lepiej pojawic sie w poradni i zweryfikowac opis.