Czy powinnam się martwić wynikiem badania krzywej cukrowej?

Dzień dobry, jestem w 27 tygodniu ciąży oraz po badaniu "krzywej cukrzycowej", wynik po 2 godzinach wyszedł mi 147,7, otrzymałam skierowanie do poradni diabetologicznej, wizyta dopiero za 2 tygodnie. Czy jest się czym martwi?

Witaminy w ciąży

Lek. Paweł Szadkowski

Cukrzycę ciążową rozpoznajemy, kiedy wynik po 2 godzinach wynosi od 153 do 199. W takim razie nie warto się martwić, tylko spokojnie poczekać na wizytę - może lekarz stwierdził, że po prostu lepiej jeszcze raz sprawdzić Pani poziom cukru, albo w poprzedniej ciąży były problemy, albo w rodzinie ktoś choruje na cukrzycę - przyczyn może być wiele. Lekarz najpewniej zaleci badania i w razie potrzeby odpowiednią dietę.