Czy powinnam stosować antybiotyk w ciąży?

Witam, jestem w 29 tygodniu ciąży. Odebrałam wyniki moczu ale lekarz powiedział, że mam się nimi nie przejmować, jednak mnie martwią, mimo, iż robiłam w pojemniku niesterylnym. Czy powinnam się przeleczyć antybiotykiem? Osad: nabłonki płaskie: liczne leukocyty:10-15wpw erytrocyty świeże:1-3wpw erytrocyty wyługowane:2-4wpw fosforany bezpostaciowe: nieliczne bakterie:liczne śluz:obfity Ogólne: Kolor:jasno słomkowy ciężar właściwy:1015 pH7 leukocyty100/ul erytrocyty25/ul azotyny,białko,cukier brak

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Bakteriomocz u kobiet w ciąży nawet gdy jest bezobjawowy wymaga leczenia. W kuracji stosuje się penicylinę. Takie działanie uwarunkowane jest tym iż profilaktycznie wdraża się leczenie aby zapobiec możliwym powikłaniom w ciąży.