Czy powinnam udać się do lekarza po porażeniu prądem w palec?

Poraził mnie prąd lekko w palcu od razu poczułem cieplo w tym palcu itd. w klatce piersiowej nie czuje nic. Czy trzeba iść od razu do lekarza czy poczekać?

Lek. Paweł Szadkowski

Największe zagrożenie po porażeniu prądem stanowią zaburzenia rytmu serca występująca bezpośrednio lub w niedługim czasie po porażeniu. Z tego względu zalecana jest obserwacja i badanie EKG. Odczuwane ciepło jest najpewniej wynikiem miejscowego oparzenia.