Czy powinnam udać się do lekarza po użądleniu osy?

Wczoraj użądliły mnie osa, wszystko było w porządku, czułam tylko lekki ból przez chwile. Następnego dnia pojawił się przez noc duży obrzęk, palec jest siny, czuje ból i swędzenie. Nie czuje wszędzie palcami nie mogę zginac. Czy to co poważnego, powinnam z tym iść do lekarza? Co to może być?

To możliwe, żeby obrzęk pojawił się z opóźnienie, nie koniecznie w dniu użądlenia. Jeżeli reakcja nie ustąpi w ciągu 2 dni proponuję wizytę u lekarza POZ. Pozdrawiam.