Czy powinnam usunąć migdałki?

Witam, Mam problem od kilku lat z migdałkami. Zbiera mi się w nich coś kremowego (lekarz rodzinny mówi że to czopy ropne). Najpierw miałam to po prawej stronie a od jakiegoś czasu przeszło mi na lewą. Staram sobie czyścić to patyczkami żeby nic nie uszkodzić. Dzisiaj jak czyscilam, to wypadło coś twardego, brązowego konsystencji małych drobinek. Co to może być? Jak z tym walczyć? Jestem umówiona do laryngolog, ale boję się że powie mi że migdałki są zdrowe bo tego prawie nie widać.. Jest to bardzo głęboko.. Czy może powinnam usunąć je żeby mieć spokój? Nie czuje się komfortowo, bo to śmierdzi, a mam dość żucia gum...

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Proszę powiedzieć laryngologowi o swoich dolegliwościach oraz innych problemach jakie te dolegliwości powodują, aby mógł zaproponować Pani najkorzystniejsze dla Pani rozwiązanie. Pozdrawiam.