Czy powinnam włożyć nowy krążek w środę?

Mam 7 dniowa przerwe w stosowaniu krążka która kończy się w środę a w poniedziałek zaczęło się krwawienie .Czy powinnam włożyć nowy krążek w środę ,mimo krwawienia ?czy krwawienie ustanie ?

Lek. Paweł Szadkowski

Tak, powinna Pani włożyć nowy krążek po przerwie 7-dniowej, czyli w środę. Krwawienie może ustać, ale nie musi - zależy to od tego, jak zazwyczaj długo trwa u Pani miesiączka. Jeśli krwawienie dalej się utrzymuje, nie ma przeciwwskazań do stosowania tamponów.