Czy powinnam wykonać kolejny test ciążowy, czy poczekać na miesiączkę?

W dzien przewidywanej owulacji doszlo do stosunku, partner zdążył wyjść ale wiadomo preejakulat tez moze spowodowac zaplodnienie. W 9 oraz 16 dniu po stosunku wykonalam test ciążowy. Obydwa negatywne. Miesiączka spóźnia mi się dwa dni... wykonać kolejny test czy poczekać na miesiączke?

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli bardzo się pani niepokoi może pani wykonać test ciążowy. Odczekanie dwóch lub trzech dni zwiększy wiarygodność diagnostyczną testu.