Czy powinnam wykonać specjalne badania krwi?

Dzień dobry, w skrócie o mnie: jestem kobietą, mam 34 lata, 172 cm wzrostu, 55 kg, brak przeszłych poważniejszych chorób, brak regularnie przyjmowanych medykamentów, brak stresu w pracy, uprawiam regularnie sport. Od ok. 3 lat trzęsą mi się ręce gdy nie jem dłużej niż 2-3 godziny. Gdy zaczynają się drgawki rąk (i lekko całego ciała), czuję dziwną pustkę w ciele, potem pojawia się zimny pot. Czuję się na granicy utraty przytomności. Zaczynam wtedy panicznie jeść wszystkiego po trochu by ten stan minął. Od kolejnymi miesiącami jest coraz gorzej, dochodzą zawroty głowy, brak koncentracji. Mam wrażenie że brakuje mi jakiegoś składnika w diecie. Czy powinnam wykonać specjalne badania krwi? Podstawową morfologię mam w normie. Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Pani objawy wynikają najpewniej ze stanów hipoglikemii. W pierwszej kolejności wykonałbym podstawowe badania (glukoza na czczo, stężenie peptydu C, OGTT z krzywą insulinową) i skonsultował z lekarzem internistą lub pierwszego kontaktu.