Czy powinnam zacząć leczenie?

Odebrałam wynik cytologii, czy powinnam zacząć leczenie czy czekać do terminu sugerowanej kontroli za pół roku? Podczas pobierania rozmazu obecny był polip w szyjce macicy, który jest już usunięty. Treść wyniku: „Rozmaz odpowiedni do oceny - obecne są komórki kanału szyjki macicy / strefy przekształceń. Obecność nieprawidłowych komórek nabłonkowych. Czynniki infekcyjne: zmiany flory bakteryjnej. Inne zmiany nienowotworowe: odczynowe zmiany komórkowe związane z zapaleniem (łącznie z typowymi zmianami reparacyjnymi). Atypowe komórki nabłonka wielowarstwowego płaskiego (ASC), których charakter trudno jednoznacznie ustalić (ASC-US). Obraz cytologiczny odpowiada III grupie wg systemu Papanicolaou. Liczne komórki metaplastyczne, niektóre pobudzone. Obecne komórki dwujądrowe.” Nie dostałam żadnych leków. Czy powinnam iść konsultować wynik z kolejnym lekarzem?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Proszę skonsultować ten wynik z ginekologiem, specjalista ginekologii onkologicznej. Pozdrawiam.