Czy powinnam zacząć nowe opakowanie tabletek antykoncepcyjnych bez przerwy?

Opakowanie tabletek zaczynam w poniedziałek. Po przyjmowaniu tabletek przez tydzień,w niedzielę, pomyliłam kolejność i zamiast następną, przyjęłam ostatnia tabletkę (też niedzielną). Kiedy w poniedziałek sięgnęłam po opakowanie, zauważyłam, że nie przyjęłam tabletki niedzielnej. Myśląc, że o niej zapomniałam, połknęłam dwie. Kiedy się zorientowałam, że nie mam ostatniej tabletki w blistrze, było już po fakcie. Proszę o podpowiedź, co mam teraz zrobić? Zacząć nowe opakowanie bez przerwy?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Możliwe jest potraktowanie brakującej tabletki jako pierwszy dzień przerwy lub nie stosowanie przerwy - bardziej zalecane.