Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 4 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy powinnam zastosować Betadine?

Z powodu II gr cytologii oraz zapaleń dróg mocz, lekarka zapisała mi Betadinę (12szt) + gynoflor (6szt). Gdyby to nie pomogło miałam zastosować Sumamed (3tab). 1 Rozpoczęłam od Sumamedu z powodu kolejnego zapalenia dróg mocz. Czy powinnam teraz zastosować Betadinę czy po antybiotyku to już zbędne? 2 Wg ulotek nie stosuje się Gynofloru z antybiot. ani w trakcie menstruacji, natomiast można w tych okolicznościach stosować provag, więc go używam. Czy zastosować następnie przepisany mi gynoflor?
KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu

Podróż samolotem w czasie ciąży

Czy kobieta w ciąży może podróżować samolotem? A jeśli tak to, w którym trymestrze jest to najbezpieczniejsze? Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Powinna Pani w pierwszej kolejności zastosować preparat Betadina. Nie mniej jednak teraz to już mało ważne. Jeżeli objawy nadal występują można zastosować przepisaną kurację. Lek Betadine w postaci globulek, zawiera substancję czynną jodowany powidon. Jodowany powidon jest związkiem kompleksowym jodu z powidonem - po zastosowaniu dopochwowo uwalnia jod. Jod działa na bakterie Gram-dodatnie oraz Gram-ujemne, wirusy, grzyby, a także niektóre pierwotniaki. Gynoflor i Provag to preparat zawierający bakterie fizjologicznie znajdujące się w układzie moczowo-płciowym. Stosuje się je do odbudowania prawidłowej flory bakteryjnej.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy