Czy powinnam zrobić laparoskopię?

Witam Serdecznie,miesiąc temu poszlam na badanie kolonoskopi dlatego ze zauwazylam krew w kale gdy mialam miesiaczke,przed okresm bywalo ze bolal mnie brzuch mialam skurcze jelta po czym musialam isc do toalety sie wyopróżnic,po kolonoskopi wykryto u mnie zmianę lekarz bo wielu badaniach ktore wyszly ok między innymi TK Z KONTRASTEM,gastroskopa,usg brzucha ztwierdził że to impresja prawidlowego trzonu macicy na esicy,ale krew w kale dalej się utrzymuje więc dałam lekarzowi od kolonoskopi znać,po czym skierował mnie do ginekologa na badania w celu zdiagnozowania endometriozy.Ginekolog po moim opisie stwierdził że na 99%To jest endometrioza,zrobił usg dopochwowe zbadał zrobił cytologie wszystko ok.Powiedzialam że chce być w ciąży A on na to że tym lepiej bo wtedy endo się wyciszy,Mam brać kwas foliowy 3miesiace przed ciąża,moje pytanie czy to na pewno endometrioza? Czy nie powinnam zrobić laparoskopi? Czy przez ten czas brania kwasu f.nic mi nie zrobi ta endometrioza? np.czy nie dostanę niedrożnośc jelit? Nie wiem co mam robić,może zmienić lekarza? Boję się że czas leci A ja nie jestem leczona,czytałam że endometrioza jest niebezpieczna,już nie wiem co o tym myśleć.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym regularną kontrole ginekologiczna i w zależności od wyników rozważenie leczenia operacyjnego.