Czy powinnam zwiększyć dawkę euthyroxu będąc w ciąży?

Dzień dobry, Biorę euthyrox N 25 ze względu na subkliniczną niedoczynność tarczycy. Ginekolog powiedział, że jak tylko dowiem się, że jestem w ciąży to mam zwiększyć dawkę do półtora tabletki. Właśnie test pokazał mi dwie kreski! I teraz moje pytanie, czy na pewno mam zwiększyć dawkę do półtora tabletki? Pytam, bo zwyczajnie się boję, w zeszłym roku poroniłam (ale jeszcze wtedy nie wiedziałam, że mam problemy z tarczycą i nie brałam hormonów) i nie wiem, czy tak po prostu mogę sobie zwiększyć dawkę. Mój lekarz jest chwilowo nieosiągalny, dlatego postanowilam zapytać tutaj. Wyniki badań tsh z 16 stycznia to 1,478 przy normie 0,38-5,33 ale przed badaniem wzięłam euthyrox bo taki mam już poranny nawyk, po prostu nie było to celowe. Dzisiejszy wynik, czyli z 6.03 to 2,109 przy tej samej normie gdzie u kobiet w I trymestrze norma jest 0,01-2,32 i tym razem przed badaniem nie wzięłam euthyroxu. Bardzo proszę o odpowiedź bo się denerwuje :(

Szanowna Pani proszę postępować zgodnie z zaleceniami, zwiększenie dawki nie zaszkodzi