Czy powinniśmy powtórzyć to badania EEG?

Dzień dobry, córka 9 lat w szkole zaraz po przybyciu na poranną lekcję, miała lekkie odrętwienie szczęki, zgłaszała się właśnie do odpowiedzi i jak określa miała przez chwilę problemy z mówieniem, powiedziała niewyraźnie wychowawczyni, że nie może mówić. Świadkowie określają że całe zajście aż do normalnego odzyskania mowy i braku mrowienia podbródka i języka trwało może z 10 sekund. Oczywiście, trafiliśmy do neurologa, zrobiliśmy tomografię głowy i EEG. Neurolog na podstawie EEG stwierdził padaczkę objawowa ( ogniskowa) częściowa i zespoły padaczkowe że złożonymi napadami częściowymi. Wywiad był praktycznie żaden, a kiedy powiedziałam że w czasie EEG córka miała mocny kaszel i duży katar oraz umyte trzy godziny wcześniej włosy szamponem z olejkami, lekarz nie widział potrzeby powtórzenia badania. Nie wiedziałam jak należy się przygotować do EEG, technik kazał nam tylko przynieść ręcznik i dobrze wydmuchać nos oraz wykaszlec się dziecku przed badaniem. Ja nie sprawdziłam w internecie jak powinno wyglądać przygotowanie do EEG, dlatego mam wielkie wątpliwości co do wyniku. Tomografia wyszła prawidłowo. Córka nigdy wcześniej nie miała takich epizodów i mija już 2 miesiące jak nic nie zauważyliśmy niepokojącego w jej zachowaniu. Lekarz przepisał nam vetire, nie miał czasu na jakiekolwiek wyjaśnienie nam jak mamy postępować, nie jestem pewna tej diagnozy. Proszę o podpowiedź, czy na EEG może miec az taki duży wpływ przeziębienie i umycie włosów zaraz przed nim? Ponadto dodam, że opis badania brzmiał: czynność podstawowa w okolicy skroniowo-potylicznej stanowią fale alfa 10 Hz o Amp. 110uV. zapis synchroniczny i symetryczny, zróżnicowany przestrzennie.Rz prawidłową.Hw i FS bez wyraźnego wpływu na zapis, po próbach prowokacyjnych nasilenie dodatkowych zmian. Na tle czynności podstawowej rejestrują się uogólnione z wyraźną przewaga okolicy czołowej, liczne fale o zaostrzonym rysunku, fale wolne 2-3,5Hz o apl do 170uV lub zespoły fala ostra z wolna. Zapis nieprawidłowy że zmianami uogólnionym i nasilającymi się po próbach prowokacyjnych. Wybieram się do innego specjalisty, zlecony mamy już rezonans magnetyczny, ale zastanawiam się czy nie powtórzyć EEG w innej pracowni, czy w poprzedniej raczej zostało wsyTsko wykonane prawidłowo?

Dzień dobry,

dobrym rozwiązaniem jest udanie się do innego neurologa dziecięcego w celu wydania drugiej opinii neurologicznej. Rezonans magnetyczny jest dokładnym badaniem CUN.

Co do powtórki badania EEG jest dobrym pomysłem i nic nie stoi na przeszkodzie wykonać je w innej placówce która dokładniej wytłumaczy jak przygotować się do badania.

Pozdrawiam