Czy powrót do piłki oraz brzuszki pomogą?

Mam 16 lat, ważę 66 kg i mam 177 cm wzrostu. Kiedy skończyłem grać w piłkę z powodów szkolnych (co robiłem przez całe dotychczasowe życie), zacząłem przybierać na wadze... Zrobiła mi się oponka na brzuchu i przytyłem 4 kg. Proszę o pomoc, ponieważ nie wiem, jak mam temu zaradzić, co jeść, jakie ćwiczenia robić. Czy powrót do piłki (mam taki zamiar) oraz brzuszki pomogą? Moje posiłki wyglądają tak: śniadanie - płatki zbożowe fitness, w szkole jem jabłko + piję sok, obiad - to co mama ugotuje, kolacja - znowu płatki i owoc. Jeszcze raz proszę o pomoc.
16 LAT ponad rok temu

Witam,
w chwili obecnej Twoja masa ciała jest jak najbardziej prawidłowa - nie ma powodów do niepokoju.
Odnośnie do przyrostu masy ciała, jaki zaobserwowałeś, warto się zastanowić, czy w tym czasie nie urosłeś o kilka cm.
Wraz ze wzrostem zmienia się masa ciała. Zdecydowanie każda aktywność fizyczna przyczynia się do spalania kcal, co jest pożądane w utrzymywaniu prawidłowej masy ciała, także o ile jesteś całkowicie zdrowy, a rodzice wyrażają zgodę na uczestnictwo w takich zajęciach - mogą one ułatwić zapobieganie tyciu.

Odnośnie do ćwiczeń modelujących „brzuszek”:
http://portal.abczdrowie.pl/wahadlo-w-podporze
http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenie-w-podporze-bocznym-na-macie

pozostałe propozycje znajdziesz na www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam

Wszystkie decyzje podejmuj z rodzicami.