Czy powrót guza w piersi po jego wycięciu świadczy o zezłośliwieniu?

Witam, 3 lata temu miałam usuwany operacyjnie guz piersi o rozmiarze 3x1,5x1cm, wynik biopsji to laesio fibriso cystica. Obecnie w tym samym miejscu mam znowu guz ale 3 razy większy niż poprzednio, bolesny, jest jakby w dole pachy. Czy ten sam rodzaj guza mógł "powrócić", czy raczej świadczy to o zmianie złośliwej? Oprócz tego od kilku miesięcy mam też guza przy węźle chłonnym w pachwinie, również bolesny. Czy to może być nowotwór?

Nawrót zmiany guzkowej w rejonie poprzedniej blizny po zabiegu , nie musi oznaczać zezłośliwienia , ale oczywiście wymaga szybkiej weryfikacji w biopsji i decyzji klinicznej .
Każdy inny guz , bolesny czy też niebolesny , który pojawia sie gdziekolwiek wymaga konsultacji lekarza i ewentualnej dalszej diagnostyki.
Część tego typu zmian może okazac się nowotworami złośliwymi i dlatego powinnyśmy być czujni i nie lekceważych pierwszym objawów .
Do onkologa nie wymagane jest skierowanie ,więc warto umówić się na konsultacje w razie wątpliwości i pytań.