Czy powstrzymywanie wytrysku może spowodować torbiel jajnika?

Kilka lat temu ćwiczyłem wstrzymywanie wytrysku. Jakiś czas potem pojawiła mi się niewielka torbiel na jądrze. Na szczęście była niegroźna i się wchłonęła. Uznałem, że powstała przez te ćwiczenia, więc je przerwałem. Obecnie chciałbym wrócić do ćwiczeń. Chińczycy twierdzą, że brak ejakulacji ma bardzo pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne. Chciałem zapytać, czy to faktycznie bezpieczne dla zdrowia? Czy tamta torbiel to był wyłącznie zbieg okoliczności? Mogę bez ryzyka nie ejakulować?

Witam,
Ejakulacja jest normalnym następstwem podejmowanych czynności seksualnych. Jeżeli je się rozpoczyna z określonym zamiarem, to należy to dokończyć. Jeżeli powstrzymywanie ejakulacji następowało poprzez ucisk, to torbiel (najprawdopodobniej nasienna), była mmiędzy innymi tego następstwem.