Czy poziom beta HCG nie jest za niski?
Ostatnie krwawienie miałam 7 kwietnia 2010 r. W badaniu USG w dniu 26 maja stwierdzono pęcherzyk ciążowy z echem zarodka o wielkości 8mm i echem serca płodu 136\min. Leki, które biorę to d**** (hormon gestagenny) 2x1.
W dniu 31 maja zrobiłam badanie hcg i wynik 5476 mlU\ml a progesteron 15.1 pg\ml. Martwi mnie ze HCG jest chyba zbyt niskie jak na wiek ciąży. Boję się, że może to oznaczać nieprawidłowy jej rozwój.
Proszę o odpowiedź, bo wizytę mam dopiero pod koniec czerwca.

KOBIETA ponad rok temu
Lek. Aneta Zwierzchowska
83 poziom zaufania
Witam!
Może Pani być spokojna- wynik badania stężenia beta HCG mieści się w normie dla wieku ciąży. Norma ta jest bardzo szeroka i tak naprawdę jednorazowe badanie niewiele wnosi informacji. W przypadku podejrzenia ciąży pozamacicznej lub zagrożenia poronieniem wykonuje się to badanie dwukrotnie, w odstępie dwudniowym. Wzrost stężenia betaHCG mniejszy niż dwukrotny świadczy o zwiększonym ryzyku wstąpienia wymienionych wyżej stanów. Pani wynik badania USG jest jednak jak najbardziej uspokajający, badania z krwi natomiast potwierdzają dobre prognozy.
Pozdrawiam serdecznie!