Czy poziom testosteronu u 27-letniego mężczyzny jest prawidłowy?

Witam, mężczyzna 27lat poziom testosteronu 210 ng/dl. Proszę o poradę i komentarz

Lek. Paweł Szadkowski

Nie podał Pan norm danego laboratorium (a te się różnią między sobą), żadnych objawów - czy coś Panu doskwiera, ani powodu wykonywania tego badania. Norma dla testosteronu zazwyczaj zaczyna się od 260 ng/dl, więc Pański wynik jest za niski. Proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu - zbierze z Panem wywiad, zbada Pana i w razie potrzeby skieruje do specjalisty.