Czy poziom TSH powinien być niższy?

Witam. Od jakiegoś czasu podejrzewałam u siebie niedoczynność tarczycy. Dzisiaj zrobiłam badania i wyszły takie wyniki. TSH : 3,64 (norma 0,27-4,20), fT4:1,18 (0,93-1,70) , anty-TPO : 10,40 (0-34,00). Niby wyniki mieszczą się w normie, ale z tego co wiem to w moim wieku(23lata) poziom TSH powinien być niższy. Czy konieczna jest wizyta u endokrynologa?

Lek. Paweł Szadkowski

Wizyta nie jest konieczna, gdyż wyniki są w normie. Gdyby planowała Pani ciążę, warto powtórzyć badania - wtedy rzeczywiście zalecane jest niższe TSH.