Czy poziom witaminy D jest prawidłowy?

Dzień dobry. mam pytanie robiłam wynik z poziomu wit. D w organiźmie i wynik to 30,2 . Mam 63 lata . Czy to jest dobry wynik. Pani endokrynolog przepisała mi wit D 30.000 raz w miesiącu 2 tabletki , czy muszę je brać . Poziom wit, zrobiłam sobie sama ponieważ pani Doktor nic mi nie mówia na temat jej poziomu. Czy może mam sie skontaktować z lekarzem który przepisał mi wit d. dziekuje za odpowiedź.

Lek. Paweł Szadkowski

Pani wynik poziomu wit. D jest w normie. Nie zmienia to faktu, że każdy z nas powinien przyjmować witaminę D od września do kwietnia w dawce 1000j dziennie. Więc nie ma powodu, dla którego miałaby Pani nie przyjmować witaminy D. Jeśli Pani woli, może przyjmować po prostu jedną, nie dwie tabletki, raz na miesiąc.