Czy pozwolić chłopakowi, którego kocham na skorzystanie z usług prostytutki?

Witam zdaniem chlopaka kturego bardzo kocham nie powinnam miec pretesi jesli by skozystal z uslug prostytutki. Bo twierdzi ze go bardzo kocham i nie powinnam miec mu tego zazle. Ma racje?

Zalecam rozważenie sprawy przy udziale terapeuty par, ponieważ wypowiedź Pani nasuwa inne istotne dla funkcjonowania związku problemy. Osobiście natomiast nie zgodziłbym się na taki proceder w swoim związku, ze względów choćby zdrowotnych ( podwyższone ryzyko chorób przenoszonych drogą płciową)

Mgr Anna S Dietetyka

A proszę zapytać, czy chłopak miałby za złe, jeśli pani skorzystałaby z takich usług? Wątpię, czy wyraziłby zgodę. Proszę porozmawiać z chłopakiem, dlaczego potrzebuje skorzystać z takich usług, czy sa niezaspokojone potrzeby, problemy, czy po prostu to poszukiwanie wrażeń. Jest to trudna sytuacja, którą najlepiej by było rozwiązać albo podczas szczerej rozmowy albo wizyty u terapeuty rodzinnego. Proszę pamiętać, że z reguły takie zachowanie nie kończy się na jednorazowej "przygodzie", ale zaczyna stawać się normą i powstaje argument, że skoro raz pani pozwoli, to dlaczego potem ma zabraniać. Dodatkowo wchodzi kwestia chorób, które poruszył pan Piotr.

Witam serdecznie. Od razu mi się nasuwa takie pytanie czy chłopak kocha Panią, jeśli tak to co to właściwie oznacza. Wydaje mi się, że miłość polega przede wszystkim na wzajemnym szacunku, bezpieczeństwie i nie ranieniu tej drugiej osoby. Natomiast chłopak Panią namawie na to, żeby Pani wyraziła zgodę, że on będzie sypiał z inną kobietą, a dlaczego nie z Panią? Dlaczego Pani mu nie wystarcza w tym względzie? Namawia również Panią, żebyście nie mieli wobec siebie zobowiązań, że nie musicie mieć żadnych zasad tj. np. wierność, a przecież bliskość to zawsze pewne zobowiązanie. Jestem bardzo ciekawa jak Pani się z tym czuje, przypuszczam, że nienajlepiej i warto by mu było o tym powiedzieć, przecież jak kogoś kochamy to bierzemy pod uwagę jego uczucia. Ja uważam, że jeżeli go Pani kocha to powinna Pani mu mieć za złe to jak Panią traktuje. Moja osobista rada dla Pani jest taka, żeby Pani poszła chociaż na konsultacje do psychologa - psychoterapeuty psychodynamicznego (pracują tacy we Wrocławiu), a on Pani pokarze, że psychoterapia jest drogą, gdzie może się Pani nauczyć budowania satysfakcjonujących, wyłącznych i bezpiecznych relacji z kochanymi osobami. Życzę powodzenia. Małgorzata Danielewicz