Czy pozwolić dzieciom widywać się z moim byłym partnerem?

Dzień dobry, jestem mama dwójki chłopców 6 i 4 lata pare miesięcy temu związałam się z mężczyzna który nie jest ich ojcem, mieszkaliśmy razem przez pare miesięcy my i dzieci i niedawno się rozstaliśm. Na początku po rozstaniu „próbowaliśmy się przyjaźnić „ wpadał na kawę od czasu do czasu ale ja nie mogłam jakoś dłużej tego ciągnąć i powiedziałam, ze chce zakończyć relacje. Chłopcy za nim tęsknią i często o nim mówią. Wytłumaczyłam im na ile umiałam ze już go nie ma. I ciagle zastanawiam się co dla dzieci jest lepsze ? Czy żeby go nie było wcale, czy żeby od czasu do czasu go widywali ? Popełniłam duży błąd zamieszkując z nim tak szybko ale już teraz tego nie cofnę i chciałabym jakoś to ogarnąć, żeby dzieci nie czuły się źle. Jakie jest najlepsze rozwiązanie takiej sytuacji ? Pomóżcie

No niestety, ale nie ma na to gotowej recepty. To Pani poróżniła się z partnerem, a nie dzieci z nim. Chłopcy mogą być smutni, źli, przeżywać wiele emocji związanych ze stratą. Być może warto rozważyć podtrzymanie kontaktu, podczas którego nue będzie Pani towarzyszyć dzieciom. Warto to jednak przegadać z byłym partnerem, zwłaszcza by nie mieszały się jego relacje z dziećmi z jego relacjami z Panią. Pozdrawiam. Joanna Marciniak