Czy prawidłowo się rozwijam? Czy za dużo ważę?

Mam problem. Ważę 63/64 KG. Mam 172 CM wzrostu. Chodzę do 1 klasy gimnazjum - aktualnie :) Czy dobrze się rozwijam ? Powinienem schudnąć ? PS. Jak przetrwać zimę, aby za dużo nie przytyć. Nie chcę przekroczyć 70KG w ciągu paru miesięcy :/ . Zrozpaczony Piotrek.
ponad rok temu

Witam,

Stosunek Twojej masy ciała do wzrostu (BMI), wieku i płci jest wartością prawidłową (na siatce centylowej).
Pamiętaj, że rośniesz i w związku z tym, wzrastać może masa ciała.
Jeśli się nie przejadasz i spożywasz niewiele produktów typu: fast-foody, słodycze, słone przekąski, tłuste wędliny, potrawy smażone i stronisz od słodkich napojów - nie przytyjesz.
Jadaj regularnie, 4-5 posiłków, każdy co ok. 3 h.

W dbaniu o sylwetkę zimą, przydatne będzie korzystanie z całej puli sportów zimowych.
Być może w Twoim mieście możliwe jest korzystanie z: górek przeznaczonych do zjazdów narciarskich.
Możesz również uczęszczać na basen, lub zajęcia sportowe typu SKS.

Pozdrawiam