Czy prawidłowy wynik D-dimerów wyklucza możliwość zapalenia żył powierzchniowych?

Dzień dobry, czy prawidłowy wynik D-dimerów wyklucza możliwość zakrzepowego zapalenia żył powierzchownych (od 3 tygodni mam opuchniętą żyłę w okolicy pośladka, która pobolewa podczas chodzenia)?

Lek. Paweł Szadkowski

Prawidłowy wynik z bardzo wysokim prawdopodobieństwem wyklucza zakrzepicę żylną. Sugeruję udać się do lekarza w celu klinicznej oceny zmiany.