Klomipraminą a interakcja z Pregabaliną

Witam. Czy pregabalina wchodzi w interakcje z klomipraminą? Czy stosowanie tych dwóch substancji jednocześnie może zaszkodzić? Wiem, że oba leki stosowane są w leczeniu zaburzeń psychicznych, chociaż klomipramina bardziej stosowana jest przy zaburzeniach depresyjnych, a pregabalina przy zaburzeniach lękowych. Zastanawiam się natomiast czy stosowanie tych preparatów jednocześnie nie spowoduje niepożądanych efektów ubocznych. Osoba, którą znam otrzymała od psychiatry jednocześnie klomipraminę i pregabalinę i nie wiem czy ich jednoczesne stosowanie to na pewno dobry pomysł. To bardzo silne leki i boję się, że ich jednoczesne stosowanie wywoła skutek odwrotny od zamierzonego... Czy na pewno te składniki można stosować razem? Czy nie istnieje ryzyko, że stanie się coś złego? Będę wdzięczny za informacje i odpowiedź. Pozdrawiam.

Lek. Paweł Szadkowski

Wg ChPL: Jest mało prawdopodobne, by pregabalina wywoływała interakcje farmakokinetyczne lub im podlegała.