Czy preparat homeopatyczny może być zagrożeniem dla ciąży?

Czy zażywanie Oscillococcinum w ciąży mogę przerwać nawet po jednej dawce? Tzn. zażyłam granulki tylko z jednej buteleczki.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!
Preparat Oscillococcinum jest preparatem sprzedawanym bez recepty, homeopatycznym - sprzedawanym ze wskazaniem w przeziębieniach i grypie, pomimo dowiedzionej znikomej skuteczności. Dlatego też nie ma przeciwwskazań w przerywaniu terapii tym preparatem, zwłaszcza, że nie ma też wskazań do jego stosowania.

Serdecznie pozdrawiam!