Czy problem ze wzwodem to wynik problemów z psychologią?

Witam mam 23 lata i mam problem ze wzwodem często sie masturbuje kilka razy dziennie.Wydziela mi sie bardzo duzo sluzu z czlonka nawet podczas calowania z dziewczyna. Do tego mój wzwód utrzymuje sie bardzo krótko. Podczas masturbacji oraz kontaktów z partnerką mój członek staje i cochwile opada albo nie jest w pełnym wzwodzie i do tego jeszcze bardzo szybko szczytuje zarówno podczas masturbacji jaki przy kontaktach z dziewczyna. Napewno niejest to problem związany z psychika. Czytowinamasturbcji

Nie można dać jednoznacznej odpowiedzi,ale zaburzeniami wzwodu i przedwczesnym wytryskiem trzeba zgłosić się do lekarza seksuologa.

Dzień dobry. Trudno na podstawie pańskiego opisu wnioskować o przyczynach, ale z całą pewnością mogą one również być spowodowane czynnikami psychologicznymi. Myślę, że najwłaściwsza byłaby konsultacja diagnostyczna u psychologa i seksuologa (bardzo często obie specjalizacje posiada jeden specjalista, więc może to być jedna konsultacja), która przybliży Panu wiedzę na temat możliwych czynników mogących mieć wpływ na opisane objawy akurat w Pana przypadku. Czasem to przejściowa reakcja na stres, zmianę trybu życia, czasem ma podłoże lękowe i wiele różnych. Do Pana będzie należała decyzja o ewentualnych dalszych działaniach terapeutycznych. Na zachętę do podjęcia terapii dodam, że u młodych osób, których osobowość i sposoby radzenia sobie nie są trwale ukształtowane, można w krótkim czasie wprowadzić zadowalające zmiany. Pozdrawiam.

Witam Pana
Masturbacja często jest przyczyną zaburzeń erekcji .
Uprawiając masturbację wykształca się i utrwala
fałszywe nawyki reagowania seksualnego.
Prawdopodobnie nastąpiło u Pana trwałe zakodowanie
reakcji tylko na bodźce autoerotyczne.
Częste stosowanie masturbacji powoduje uzależnienie
od tego typu bodźców.
Warto omówić problem z seksuologiem.
W leczeniu tego typu zaburzeń doskonale sprawdza się
również psychoterapia.
Terapeuta rozpozna źródła psychicznych uwarunkowań
związanych z Pana ciągłą potrzebą masturbacji i zastosuje
odpowiednią technikę, dzięki której problem
zostanie rozwiązany.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl