Czy problemy seksualne mogą być spowodowane gruczolakiem przysadki?

Witam. Karolina, lat 26. Mam zdiagnozowana schizofrenie i mam gruczolaka przysadki mózgowej ( wytwarzajacy w nadmiarze prolaktyne) . Od zawsze miałam problemy z miesiaczkowaniem ( zdarzało mi się jej nie mieć po pół roku bądź nawet rok. . Nigdy przed zarzywaniem biomergonu nie odczuwalam podniecenia ( stąd moje podejrzenia że jestem aseksualna) . Zaczęłam odczuwać podniecenie od momentu zażywania biomergonu. Podniecenie pojawia się teraz w sytuacjach nie seksualnych, tylko np po zapatrzeniu się komuś w oczy bądź gdy osoba która kocham pomachala ręka, czy to dewiacja?. Stąd moje pytanie, czy jest możliwe że nie jestem aseksualna A moje problemy seksualne są spowodowane gruczolakiem przysadki? A może te podniecenie jest wynikiem schizofrenii ponieważ zazywajac biomergon czasami mam urojenia? Dziękuję za odpowiedź.

Często podwyższenie poziomu prolaktyny obserwujemy po niektórych lekach psychotropowych. To nie znaczy, że powodują one gruczolaka przysadki! Emocje związane z seksualnością są regulowane również przez system hormonalny. Nie tylko przez prolaktynę. Może warto nauczyć się tego co wywołuje u Pani podniecenie seskualne i kiedy ono wsytępuje i traktować to jak drogowskaz? Schizofrenia nie jest schorzeniem zwykle wywołującym podniecenie seksualne. Raczej odwrotnie.