Czy problemy z oddychaniem mają związek z niedomykaniem się zastawki?

Witam mam stwierdzona mała niedomykalnosc zastawki trójdzielnej i na codzień ciężko mi się oddycha czy to ma związek mam 32 lata

Lek. Paweł Szadkowski

Mała niedomykalność zastawki rzadko kiedy daje jakiekolwiek objawy. Ale oczywiście może to powodować duszność. Natomiast przyczyn duszności może być bardzo wiele, np. astma oskrzelowa, zmiany chorobowe zajmujące miąższ płuc, choroby nerwowo-mięśniowe, nadczynność tarczycy, ból, lęk, niewydolność krążenia.
Jeśli objawy będą się nasilały, powinna się Pani udać do lekarza, w celu wykonania koniecznych badań.