Czy problemy z wypowiadaniem się związane są z hormonami?

Witam, od ostatniego czasu źle się czuje. Jestem ciągle zmęczona, mam problemy z wypowiadaniem sie - ciągle zapominam jakiegoś słowa, zacinam się, są również problemy z koncentracją. 2 dni temu doszły mi jeszcze mdłości z lekkimi bólami głowy. Nie wiem jak to wytłumaczyć, ale to niee są mdłości od których mam ochote wymiotować. Do tego ciągle mam ochote spać, jestem mniej sprawna fizycznie. Chcialabym zaznaczyć, że najprawdopodobniej mam zaburzenia hormonalne. Od kiedy dostałam miesiaczke (ok. Rok temu) pojawia się ona jak chce, co miesiąc, co 4 miesiące,co 2 tygodnie i jej długość oraz nasielenie jest także inne, tylko że ostatnie krwawienie trwało ponad 40 dni ( w tym dwa razy 3 dni przerwy) czasami to było tego naprawdę mało - 1 kropelka, a w inne dni dość więcej. Skonczyło się ono z parę dni temu i zastanawiam się czy to wszystko może być wynikiem anemi spowodowanej przez długie krwawienie. Niestety lekarza mam za miesiąc dopiero.

Lek. Paweł Szadkowski

Może warto na własną rękę, zanim będzie wizyta, zrobić sobie morfologię krwi z rozmazem, oznaczyć glukozę na czczo. Żeby poradzić coś więcej konieczne jest zbadanie Pani, zmierzenie ciśnienia, osłuchanie serca. Podane objawy mogą być obecne przy wielu schorzeniach i bez badania nie da się tego jednoznacznie określić, ale niedokrwistość jak najbardziej może skutkować takimi symptomami.
Wiek 17 lat to dość późno na pojawienie się pierwszej miesiączki. Warto udać się do ginekologa.