Czy problemy ze spaniem i zmniejszenie apetytu mogą być objawem depresji?

Podejrzewam u mojego brata depresję. Ogólnie to wesoły facet ale ostatnio przychodzą takie dni ze odcina się od wszystkiego tak jak by nic nie istniało wokół niego tak jest w domu i w pracy. Przez to ma też problemy w pracy. Nie sypia wogóle, są to raczej drzemki które wzbudzają go ze snu. Ostatnio powiedział ze ma okres kiedy nie śpi i nie je przez kilka dni. Jak mu pomóc?

Witam,
zalecana jest konsultacja i podstawowa diagnostyka u lekarza pierwszego kontaktu, są wskazania do konsultacji w Poradni Zdrowia Psychicznego, jednak proszę porozmawiać z bratem o konieczności wizyty u lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam serdecznie

Witam, sytuacja jest trudna i delikatna. Najważniejsze, żeby brat dostrzegł, ze zaczyna się z Nim dziać coś niepokojącego. Sen jest bardzo ważna częścią naszego życia, daje m. Inn. Odpoczynek i regenerację. Może warto byłoby wyjść z rozmowa z bratem od niego. Z cała pewnością można zapewnić brata, ze można Mu pomoc i niestety nie jest sam:) Obecnie obserwujemy znaczący wzrost zachorowań na zaburzenia depresyjne. Konieczna jest wizyta u psychiatry. Zycze powodzenia i pozdrawiam.