Czy Propanolol jest bezpieczny dla osób z demencją?

Chciałbym zadać pytanie czy propranolol wpływa jakoś na mózg to znaczy czy jest bezpieczny dla osób z demencją i chorobami neurologicznymi i czy można go bezpiecznie jeśli trzeba na nadciśnienie czy nie uszkadza mózgu i kory mózgowej za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Lek. Paweł Szadkowski

Propranolol jest zwykle dobrze tolerowany. Większość działań niepożądanych wynika działania na układ sercowo-naczyniowy. Są to m.in. zawroty i bóle głowy, uczucie zmęczenia, osłabienie. Rzadko mogą wystąpić: zaburzenia snu, depresja, zaburzenia pamięci, lęk, omamy, zaburzenia czucia w obrębie kończyn górnych. [Wg ChPL] nie ma opisywanych działan bezpośrednio uszkadzających mózg.