Czy przebyta operacja może być przyczyną przybierania na wadze?

witam, mam 30 lat w czerwcu zeszłego roku przeszłam operacje usunięcia macicy z przydatkami i od tamtego momentu zaczęłam tyć. przytyłam 10 kg i nie mogę schudnąć. Czy to przebyta operacja może być powodem przybierania na wadze? Dodam ze w 2017 i 2018 byłam leczona na raka piersi. Cały czas zażywam tabletki Aromrk.

Szanowna Pani, zwiększenie masy ciała jest jednym z działań niepożądanych przyjmowanego leku